"Ekoloji ve Enerji" Panel-Forumu: Sorun Piyasa Sistemi

Dünyada şu an 2,5 milyon insanın ölümüne neden olan Covid-19 pandemisi dehşeti, ekolojik krizin bir parçası. Kar hırsı temelinde oluşturulan ekonomik ve toplumsal yapı bize bu kara günleri yaşatıyor.

Ekolojik krizin en önemli parçası iklim krizi. İklim krizinin en büyük nedeni özellikle üretim faaliyetleri için tercih edilen enerji üretimi/tüketimi tercihleridir.

Özellikle fosil yakıt ve gazların kullanımı dolayısıyla atmosfere salınan sera gazlarının iklim krizine neden olduğunu herkes biliyor. Buna karşın alternatif enerji kaynaklarına yönelim konusunda doğru düzgün adım atmayan iktidar sahipleri hala yeni fosil yakıt rezervlerini devreye sokmak için birbirleriyle yarışıyor.

Ege Çevre ve Kültür Platformu (EGEÇEP) ve Kazma Bırak Kampanyası’nın aktivistlerinden Ali Osman Karababa’nın sunum yaptığı ve 2 Mart'ta gerçekleştirilen çevrimiçi gerçekleştirilen “Ekoloji ve Enerji” toplantısının video kaydı aşağıda:


Uluslararası Basın Toplantısı (International Press Conference) - 26.01.2021
Bu site özgür yazılımlar ve/veya kullanımı herkese açık araçlarla hazırlanmıştır. Site içindeki her türlü veri ve materyal istenildiği gibi kullanılabilir
(kaynak gösterirseniz seviniriz elbette)