Kaza Değil / It Isn't Accident

Komşu ülke Yunanistan'da meydana gelen tren "kazasını" büyük bir üzüntüyle öğrendik. Bizler yaralılara acil şifalar diliyor, ölenlerin ailelerine başsağlığı diliyoruz. Ancak bu kadar insanın ölümüne ve yaralanmasına neden olan olaya "kaza" denmesinin doğru olmadığını düşünüyoruz. Eğer bu ve benzeri olaylara "kaza" demeyi sürdürürsek bu "kazalar" da can almayı sürdürecek. Bunun yerine, gerçek sorumluların açığa çıkartılması ve en ağır biçimde cezalandırılması, halktan alınan vergilerin demiryolu sisteminin güçlendirilmesine harcanması gerektiğine inanıyoruz.

Dayanışmayla...

Kazma Bırak Kampanyası Türkiye Koordinasyonu

 


 

Μήνυμα από τους συναγωνιστές μας στην Τουρκία: Δεν ήταν ατύχημα!

 Δεν ήταν ατύχημα!

Με μεγάλη θλίψη μάθαμε για το "ατύχημα" του τρένου στη γειτονική Ελλάδα. Ευχόμαστε ταχεία ανάρρωση στους τραυματίες και συλλυπητήρια στις οικογένειες των νεκρών. Ωστόσο, θεωρούμε ότι δεν είναι σωστό να αποκαλείται "ατύχημα" το περιστατικό που προκάλεσε το θάνατο και τον τραυματισμό τόσων ανθρώπων. Αν συνεχίσουμε να αποκαλούμε αυτά και παρόμοια περιστατικά "ατυχήματα", αυτά τα "ατυχήματα" θα συνεχίσουν να αφαιρούν ζωές. Αντιθέτως, πιστεύουμε ότι οι πραγματικοί ένοχοι πρέπει να αποκαλυφθούν και να τιμωρηθούν αυστηρά και ότι οι φόροι που εισπράττονται από τους πολίτες πρέπει να δαπανηθούν για την ενίσχυση του σιδηροδρομικού δικτύου. 

Με αλληλεγγύη, 

Συντονισμός της εκστρατείας "Kazma Birak" στην Τουρκία


 

It is with great sadness that we learned about the train "accident" in neighboring Greece. We wish a speedy recovery to the injured and condolences to the families of those who died. However, we think that it is not right to call the incident that caused the death and injury of so many people an "accident". If we continue to call these and similar incidents "accidents", these "accidents" will continue to take lives. Instead, we believe that the real culprits should be exposed and punished severely, and that the taxes collected from the public should be spent on strengthening the railway system.

In solidarity...

Don't Dig Campaign Turkey Coordination


Uluslararası Basın Toplantısı (International Press Conference) - 26.01.2021
Bu site özgür yazılımlar ve/veya kullanımı herkese açık araçlarla hazırlanmıştır. Site içindeki her türlü veri ve materyal istenildiği gibi kullanılabilir
(kaynak gösterirseniz seviniriz elbette)