Climáximo'nun Webinar'ına Katılıyoruz

8 Kasım'da kampanyamızın düzenlediği uluslararası toplantıda Portekiz'den Climáximo iklim örgütü bizleri düzenleyecekleri webinar'a davet etmişlerdi. Detayları belli olan webinar’da kampanyamızı da anlatacağız.

Doğu Akdeniz'de Fosil Gaz Projeleri – Barışın İklimi için Yeraltında Bırak

Yaşanılabilir bir gezegen ihtimalini korumak istiyorsak yeraltında bırakılması gereken fosil gazı başta Yunanistan ve Türkiye arasındaki askeri gerginlikleri tırmandırmaya devam ediyor. Savaş riskinin yanı sıra, Doğu Akdeniz’deki bu rezervlerin Fransa ve İspanya’nın toplam sera gazı emisyonlarına eşdeğer bir emisyona neden olacak miktarda olduğu hesaplanıyor. Oysa iklim bilimine göre, mevcut madenler kapatılmalı ve yeni maden çıkarma işlemleriyle ilgili planlar masada bile olmamalı.

Adil bir enerji geçişi için uluslararası düzeyde seferber olmalı ve bizi karşılıklı yıkıma götüren politikaları reddetmeliyiz. Climáximo, projenin kendisi ve yakın zamanda başlatılan kampanya hakkında daha fazla bilgi edinebilmemiz için Kıbrıs, Yunanistan ve Türkiye’den aktivistleri davet ediyor.

22 Kasım Pazar, Türkiye saati ile 22.00. (20.00 CEST, 21.00 Yunanistan)

Konuşmacılar:

Nikos Anastasiadis, Selanik Altın Madeni Karşıtı Komite, Yunanistan

- Athina Kariati, Altın Madencilğine Karşı İnisiyatif, Kıbrıs

- Onur Yilmaz, Polen Ekoloji, Türkiye

Etkinliğe şu linkten kayıt olabilirsiniz: http://tinyurl.com/gas-eastmed

Ya da Facebook üzerinden canlı olarak izleyebilirsiniz: https://www.facebook.com/climaximopt


Uluslararası Basın Toplantısı (International Press Conference) - 26.01.2021
Bu site özgür yazılımlar ve/veya kullanımı herkese açık araçlarla hazırlanmıştır. Site içindeki her türlü veri ve materyal istenildiği gibi kullanılabilir
(kaynak gösterirseniz seviniriz elbette)